Nowa strona pawelsikora.pl

Nowa strona www

Po 10 latach funkcjonowania starej strony stwierdziłem, że pora na zmiany! Stara strona nie pozwalała na zbyt wiele. Nowa pozwala na więcej!

Podstawową różnicą jest technologia. 10 letnia witryna nie radziła sobie w ogóle z responsywnością, przez co nie funkcjonowała poprawnie na mobile. W dobie Mobile First poprawne funkcjonowanie strony na urządzeniach przenośnych to kluczowa kwestia!

Aktualizacje poprzedniej wersji nie były uporczywe, ale sprowadzały się do edycji PHPa. Aktualna wersja korzysta z WordPressa, który moim zdaniem nie jest najlepszą opcją, ale lepsza taka niż „sztywniak” w PHP.

WordPress poza wieloma zaletami ma w mojej opinii trochę wad – częste problemy z bezpieczeństwem, przeładowanie i nie zawsze łatwość optymalizacji zwłaszcza kupowanych szablonów, w których trzeba się czasami nieźle naszukać pozaszywanych składowych szablonu.

Pozwala jednak w miarę sprawnie zarządzać treścią, a chciałbym mniej lub bardziej poblogować tu specjalistycznie skoro „już się da” 🙂 Niczego jednak nie obiecuje, gdyż z wolnym czasem niestety bywa różnie.